Zajęcia

Wydarzyło się

Konkurs na słowniczek ortograficzny

W ramach tegorocznych obchodów Dni Dysleksji, na terenie Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Szamotułach, odbyły się warsztaty dla uczniów klas IV-VIII.

Oprócz tego, chętni uczniowie mogli przygotować oryginalny słownik ortograficzny.

Autorzy i autorki wszystkich prac zostali nagrodzeni/zostały nagrodzone, a ich słowniki  można oglądać w sali konferencyjnej w PPP w Szamotułach,  a w  grudniu także w  PPP we Wronkach.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy kreatywności.

Zachęcamy do zapoznania się z pracami dzieci ze Szkół Podstawowych: w Gaju Małym i w Przyborowie.

26.10.2023r. Sieć Wsparcia Logopedów

26 października w ramach działalności sieci wsparcia logopedów powiatu szamotulskiego, na terenie Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy  w Szamotułach,   odbyło się szkolenie

„Chcemy GadACC, czyli o komunikacji alternatywnej i wspomagającej”

Spotkanie poprowadziły panie Dominika Magdziasz  i Małgorzata Jasiewicz- Kłos, nauczycielki Zespołu Szkół Specjalnych w Szamotułach, które podzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem z pracy z uczniami, którzy na co dzień korzystają z alternatywnych sposobów komunikacji. Przedstawiły ogromną ilość rozwiązań praktycznych i zaprezentowały sprzęt niezbędny do rozwijania umiejętności komunikacyjnych u osób z zaburzeniami i niepełnosprawnościami. Ogromną atrakcją dla uczestniczek spotkania była przygotowana przez uczniów, pod okiem nauczyciela , kawiarenka. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty kulinarne  i przy okazji mogli poćwiczyć umiejętności kelnerskie .

Spotkanie to było pierwszym w tym roku szkolnym i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Widać ogromną potrzebę integracji środowiska logopedów , poczucie jedności i chęci wspierania wzajemnie swoich kompetencji  i umiejętności. Kolejne spotkanie zaplanowano na początku stycznia 2024r i ma się odbyć na zaproszenie logopedów z Przedszkola „Krasnala Hałabały”  w Kaźmierzu.